Головна / Поради / Мозаїчна плитка

Мозаїчна плитка

Мозаїчна плитка, приклад

На даний час мозаїчна плитка вже користується досить великою популярністю в нашій країні і багато споживачів віддають перевагу саме цьому типу покриття для ванних кімнат, кухонь або інших приміщень. Сама плитка доступна практично в будь-якому будівельному магазині, але проблема може виникнути при укладанні мозаїчної плитки. Зі свого боку ми постараємося надати для вас витяг з нашого практичного досвіду.

Інструкція з укладання мозаїчної плитки

Перше, що необхідно зробити - добре прогрунтувати поверхню, на якій ви плануєте укладати мозаїчну плитку. В особливих випадках буде потрібно подвійна грунтовка поверхні. Як тільки поверхня прогрунтована можна приступати до нанесення клею на неї. Марка і тип клею залежить від обраної вами мозаїки, але загальна рекомендація - придбання клею на основі латексу, оскільки цей тип клею найбільш краще підходить для укладання мозаїчної плитки. Звертаємо вашу увагу на той факт, що мастика не підійде для укладання скляної плитки.

Наносити клей слід зубчастим шпателем, розмазуючими рухами вперед-назад, щоб було краще зчеплення плитки зі стіною. Бажано покривати клеєм площю поверхні, яку ви зможете вкласти плиткою протягом 10-15 хвилин, це робиться для того щоб клей не встиг висохнути.

Наступним кроком, після нанесення клею на поверхню, є нанесення клею на мозаїчну плитку, яким необхідно нанести на зворотню сторону плитки. Спосіб, який найчастіше використовують для цих цілей - подвійне нанесення клею рівним кінцем шпателя. Використання клею на плитці необхідно обов'язково застосовувати при укладанні прозорої і напівпрозорої мозаїки. В іншому випадку, якщо ви будете приклеювати плитку тільки на клей, що знаходиться на стіні, то крізь плитку можуть просвічуватися білі клейові смуги, які залишилися від зубчастого шпателя.

Наступний і останній важливий крок - це укладання плитки. Насамперед необхідно встановити листи з мозаїкою паперової стороною назовні, листи найкраще накладати досить швидко і не рекомендується відкладати цей крок на потім, щоб не дати розчину висохнути, інакше, плитка може не приклеїться до поверхні. Далі необхідно вирівняти поверхню за рівнем, щоб поверхня була однорідною, без горбів та ям. Також лист можна притиснути затирочной гладилкою або "підстукати" ( "забити") за допомогою дерев'яного бруса і молотка, в такому випадку поверхня плитки буде ідеально рівною, а також дозволить вам видалити повітряні бульбашки, які можуть утворитися при з'єднанні плитки із поверхнею. Звертаємо вашу увагу на те, що необхідно буде підрівняти стики між двома різними мозаїчними листами.