Головна / Поради / Коркове покриття для підлоги

Коркове покриття для підлоги

Коркова підлога

На сьогоднішній день ринок покриттів для підлоги досить великий, його спектр охоплює такі види покриттів, як: лінолеум, ламінат, ковролін, паркет, керамічна плитка для підлоги та ін. Серед всього різноманіття типів покриття для підлоги хочемо виділити один тип, а саме - коркове покриття. Для нашої країни цей тип покриття все ще новий, але вже дуже швидко набирає свою армію шанувальників.

Як виготовляють підлогу із корку

Сировиною для виробництва коркової підлоги є кора двох типів дубу. Кору знімають виключно в певному віці дерева - між 25-м і 30-м роком життя дерева. Технологія зняття кори досить проста - робиться надруб по всій окружності стовбура спеціальним топором. Після зняття першого шару кори, дерево не турбують протягом 6-и - 9-ти років. За цей період дерево покривається новою корою, придатною для виробництва корку. До речі, коркова підлога не має нічого спільного із корком, який використовуються в алкогольній або питній промисловості.

Із чого складається коркове покриття

- Коркова крихта;

- Поліуретанові лаки;

- Декоративний шпон коркового дерева;

- МДФ.

Спочатку коркову крихту виготовляють із подрібненої кори дуба (гранули). Сам процес отримання крихти включає в себе: сушку гранул в спеціальних печах, змішування сухих гранул з клейовим розчином, і процес пресування. На виході такого процесу отримують пластини, які прикрашають декоративним корковим шпоном, потім шліфують і вкривають лаком. У випадку, якщо плита складається з декількох шарів, то необхідно зробити додаткову агломерированную підкладку.

Коркову поверхню потрібно двічі вкрити лаком. На першій стадії наноситься поліуретановий лак, після чого поверхня сушиться за допомогою ультрафіолету. Коли перший шар лаку висихає, то його вкривають другим шаром і далі виморожують покриття під тиском.

Такий процес дозволяє отримати коркове покриття з характеристиками не гірше, ніж, наприклад, у паркету з натурального дерева. Термін експлуатації коркового покриття для житлових приміщень - приблизно 5-6 років.

Які бувають види покриттів для підлоги із корку

На сьогоднішній день ринок покриттів для підлоги із корку пропонує кілька варіантів, що відрізняються за ціною. Ми розглянемо наступні види покриття:

- Цільний шпон;

- Агломерат;

- Крупний шпон.

Цільний шпон або шпон з натурального корку

Даний тип покриття характеризується тим, що являє собою цілий зріз кори коркового дерева. Полотно отримується шляхом склеювання декількох таких цільних зрізів кори. Даний вид має найвищу ціну на сьогоднішній день.

Агломерат

Даний тип покриття отримують шляхом пресування коркових гранул, і цей вид є найбільш поширеним і доступним для споживача.

Крупний шпон

Таке покриття також називають композитним покриттям. Отримуєтья воно шляхом комбінування агломератів та цільного шпону. Такий вид покриття можна застосовувати ще й у якості покриття для стін.

Якщо розглянути механічні характеристики та стійкість до зносу, то описані вище види покриттів не відрізняються один від одного за цим параметром. Кожний із видів одинаково зносостійкий. Основна відмінність між типами коркового покриття складається в їх зовнішньому вигляді, наприклад, для більш стійкого з'єднання гранул можуть додавати пластифікатор, що підштовхує на думку про екологічні характеристики матеріалу, отримані в такому випадку.

За способом монтажу коркові покриття для підлоги можна розділити на два види: замкові та клейові плити.

Замкові плити

Плити з таким типом монтажу також називають "плаваючими" або корковим ламінатом, оскільки при монтажі їх не закріплюють на поверхні основи. Такий тип монтажу побудований за методом "шип-паз", тобто робити монтаж такої підлоги не складніше, ніж монтаж ламінатної дошки, звідси і назва - корковий ламінат. Зазвичай, даний тип плит виготовляється у вигляді прямокутника: 900мм х 300мм товщиною приблизно 10мм.

Клейові плити

Покриття з корку, який наклеюється на основу, називається клейовим. Частіше за все такий тип плит випускають в розмірах: 600мм х 300мм і товщиною від 4-х до 6-ти мм.

Переваги коркової підлоги

Більшість виробників коркових підлог заявляють, що найбільша перевага коркової підлоги - це його екологічність. До ряду переваг також можна віднести: еластичність самого покриття, корок - відмінний регулятор вологості в приміщенні, є натуральним антистатиком і має бактерицидні властивості.

Важливим є той факт, що коркова підлога має високу еластичність і легку вагу. Якщо порівнювати занос ламінату та плит коркового дерева в приміщення без ліфту, то перший варіант не здається таким вже й легким у виконанні. Так само у коркової панелі є прекрасні властивості тепло- та звукоізоляції, які завжди залишаються актуальними як для комерційних, так і для житлових приміщень. До додаткових властивостей коркового покриття можна віднести його вогнебезпечність - при горінні корок не виділяє токсичних продуктів, а також - те, що корок легший за воду та не тоне у ній. Навіть, якщо сильно змочити коркову поверхню, то вона не змінює свою форму, під час висихання (наприклад, якщо відбувається потіп в будівлі, то коркова підлога буде виглядати бездоганно після висихання).

Як ми вже говорили вище, коркова підлога володіє теплоізоляційними властивостями, а це означає, що в зимовий період часу вам буде дуже комфортно жити з такою підлогою.

Недоліки підлоги із корку

До недоліків підлоги із корку можна віднести його вартість. Як було описано вище, процес виготовлення підлоги дуже розтягнутий у часі, звідси і висока вартість кінцевого продукту.

Великим недоліком такого типу покриття для полу є те, що на ньому залишаються сліди (заглиблення) від меблів, які тривалий час стояли на одному місці. Нажаль, із цим поки що неможливо щось зробити.

Підлозі із корку необхідний догляд, інакше в місцях, де частіше всього ходять з часом, може протертися захисний шар.

Використання коркової підлоги в поєднанні з системами "тепла підлога"

В загальному випадку можна сказати, що використовувати корок та "теплу підлогу" можна, але є свої застереження.

Не рекомендується використання системи "тепла підлога" на водяній основі з корком, основний ризик - якість монтажу трубопроводу. При неякісному монтажі можуть бути протікання, що в свою чергу може пошкодити коркове покриття.

Так само, не рекомендується використання коркового покриття з інфрачервоними системами "теплої підлоги", оскільки коркове покриття не можна нагрівати більше, ніж на 28 градусів, а при температурах вище покриття може досить швидко потріскатись через пересихання.

Догляд за підлогою з корку

Дані рекомендації стосуються не тільки підлог із корку, але якщо у вас вже є підлога з корку, то ви повинні їх завжди пам’ятати.

Переміщувати меблі бажано з максимальною обережністю, а краще на ножки меблів приклеїти спеціальні повстяні наклейки. Це допоможе захистити вашу підлогу від механічних пошкоджень.

При вологому прибиранні бажано дуже сильно віджимати тряпку, а також не використовувати миючі засоби, які містять абразивні речовини.

Рекомендується один раз на 2-3 роки (залежно від інтенсивності використання) оновлювати лакову поверхню підлоги, щоб вберегти його від стирання.

Вцілому коркова підлога - це здорово, комфортно та затишно як для квартири, так і для приватного будинку.