Головна / Поради / Про режими роботи металопластикових вікон

Про режими роботи металопластикових вікон

Режими роботи металопластикових вікон

Добрий день, сьогодні хочемо розповісти вам про те, як ви самостійно можете перевірити наявність режимів роботи ваших ПВХ вікон, і при наявності такої можливості - перевести з літнього у зимовий, адже зима вже близько.

Більшість виробників віконної фурнітури, класом не нижче середнього (те, що зазвичай називають стандартною комплектацією), впроваджують подібний функціонал для управління режимами роботи вікон.

Для того щоб самостійно перевірити чи є у вашого вікна кілька режимів роботи, необхідно:

- Відкрити вікно в звичайному режимі.

- На торцевій частині перевірити наявність у так званих цапфах отворів під викрутку, шестигранний ключ або ключ в формі зірочки. Також цапфа може мати овальну форму. Якщо що-небудь з перерахованого вище присутнє у вас, то найімовірніше ваше конкретне вікно можна переводити в різні режими роботи.

Після того, як ви переконалися в тому що ваші вікна можна регулювати на різні режими роботи, можемо приступати до безпосереднього переведення вікна у зимовий режим, в даному випадку.

Як визначити в якому режимі знаходиться ваше вікно зараз

Це зробити не завжди просто, оскільки немає єдиного, універсального стандарту для виробників фурнітури металопластикових вікон.

Якщо у вас цапфа під ключ (не овальної форми), то зазвичай, на ній ставиться крапка (невеликий отвір на ній), яка означає її поточний стан. Так, якщо точка знаходиться внизу, то вважається, що вікно знаходиться у літньому режимі роботи, а якщо точка вказує в сторону вулиці, то це вважається зимовим режимом роботи вікна. Замість точки може бути зроблений невеликий виріз (розріз самої цапфи).

Якщо у вас цапфа овальної форми, то визначити поточний режим роботи можна наступним чином: вертикальне положення - літній режим роботи, а горизонтальне положення - зимовий.

Принцип роботи

Ідея літнього чи зимового режимів роботи вікон дуже проста і полягає в силі, з якою вікно притискається до віконної рами. Чим сильніше притиснення, тим менше щілин утворюється між ущільнювачем і рамою - це зимовий режим роботи вікон. Відповідно, літній режим роботи - характеризується помірним притиском ущільнювача до рами.

Хочемо попередити вас про те, що в разі неправильно налаштованого режиму роботи, ущільнювач може легко і швидко зноситися і тоді вам можливо знадобиться послуга по ремонту вікон.

До речі, наша компанія може провести діагностику вашого вікна і в разі необхідності - провести його ремонт.