Головна / Поради / Встановлення рушникосушарки у ванній кімнаті

Встановлення рушникосушарки у ванній кімнаті

Приклад хромованої рушникосушарки, ФФМ, Домашній майстер

Рушникосушарка - дуже корисний пристрій, а у багатьох випадках - просто необхідний. Сам пристрій дуже простий, не займає багато місця, потребує мінімального догляду і при цьому прекрасно виконує свою первинну функцію - висушування вологих полотенець.

В деяких проектах старих будівель установка рушникосушарки була заздалегідь передбачена. Пристрої, що встановлені ще при будівництві таких домів скоріш за все морально та технічно застарілі, а тому потребують заміни на більш сучасне та надійне.

Види рушникосушарок

По типу носія тепла розрізняють два основних види: електричні та водяні. Пристрій будь-якого типу може бути виконане у різноманітній формі, кольорі та конфігурації. Наприклад, це може бути як звичайна зігнута труба, так і більш вишукана форма. Іноді, рушникосушарка нагадує елемент інтер’єру, але існує думка про те що хромовані моделі працюють довше та ефективніше.

[h3]Монтаж водяної моделі рушникосушарки[/h3]

Як слідує із назви даного типу моделей рушникосушарки, теплоносієм є гаряча вода. Найчастіше такий тип пристроїв підключають до систем гарячого водозабезпечення, але це не завжди можливо. Наприклад, у домах старої збудови може не бути центрального гарячого водозабезпечення, а гаряча вода нагрівається завдяки газовій колонці. У таких випадках найчастіше рушникосушарку підключають до системи центрального опалення, або віддають перевагу електричним моделям. Важливо зауважити, що при підключенні пристрою до системи центрального опалення, він буде виконувати свою функцію лише у опалювальні періоди.

Якщо все ж таки прийнято рішення про підключення рушникосушарки до системи центрального опалення, то її монтаж бажано проводити в період, коли центральне опалення вимкнуте, зазвичай, це літо. Перед безпосереднім монтажем потрібно впевнитись у тому що у системі центрального опалення відсутня вода (її іноді не зливаюсь на літній період).

У випадку підключення рушникосушарки до системи гарячого водозабезпечення, потрібно перекрити подачу гарячої води (по всьому стояку) на весь період монтажних робіт. У деяких випадках ви зможете це зробити самостійно, але у більшості випадків вам доведеться звернутись до комунальних служб із відповідною заявою.

Не менш важливим є питання вибору типу підключення майбутньої рушникосушарки. Визначити тип підключення потрібно перед купівлею пристрою. Розрізняють наступні типами підключень рушникосушарок:

Нижнє

Бокове

Діагональне

По центру нижньої частини

Сучасний дизайн ванної кімнати диктує необхідність ховати всі комунікації у спеціальних коробах, або безпосередньо у стінах, тим самим, фактично, дизайн і визначає тип підключення.